Najczęściej popełniane błędy

3 Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno się urządzać na długie lata. Remonty w niej są uciążliwe i kosztowne, dlatego warto poświęcić temu pomieszczeniu wiele czasu i troski już na etapie projektu, tak aby niczego nie przeoczyć i nie popełnić błędów, które później będą nas codziennie kuły w oczy. Jakie są najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu kuchni?

1. Złe rozmieszczenie urządzeń

W kuchni bardzo ważne jest zachowanie tak zwanej ergonomii pracy. Przecież nikt z nas nie chce sobie utrudniać przygotowania posiłków. Nawet jeśli gotowanie nie jest naszą pasją, warto zadbać o funkcjonalne rozmieszczenie kluczowych elementów. Prostą do zapamiętania i zastosowania zasadą, jest reguła trójkąta roboczego. Polega ona na tym, że kluczowe elementy wyposażenia kuchni, czyli zlewozmywak, kuchenka i lodówka powinny być umieszczone tak, aby stanowić wierzchołki trójkąta, najlepiej o bokach od 120 do 210 centymetrów. Poruszanie się między tymi elementami powinno być bowiem jak najwygodniejsze.

2. Zbyt mało miejsca na przechowywanie

Podczas projektowania wystroju kuchni kluczowe jest, aby dobrze oszacować ilość potrzebnego nam na przechowywanie narzędzi i produktów miejsca. Niestety, niekiedy kierujemy się jedynie estetyką lub zamawiamy meble kuchenne „na oko” i w efekcie nasza wymarzona kuchnia szybko pokrywa się stertą rzeczy, na które nie ma miejsca w szafkach. Należy bardzo starannie dokonać projektu rozmieszczenia szafek, aby uniknąć takich niespodzianek. Warto pamiętać, że firmy, których specjalizacją jest produkcja mebli kuchennych, najczęściej oferują usługę projektową. Wytwarzają też meble na wymiar i niejednokrotnie oferują ciekawe rozwiązania, pozwalające sprytnie wykorzystać każdą przestrzeń.

3. Zbyt ciemne kolory

Utarło się przekonanie, że biel i jasne kolory nie sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak kuchnia, ponieważ widać na nich każde zabrudzenie. Z tego powodu w wielu polskich domach królują ciężkie, ciemne meble kuchenne i mroczne kolory. Tymczasem podatność na zabrudzenia zależy głównie od materiału, z jakiego wykonane są szafki, ściany, podłogi czy blaty. Warto postawić na jasne kolory, szczególnie w małym wnętrzu z ograniczonym dostępem światła, ponieważ takie barwy optycznie powiększają i odświeżają.

Sprawdź ofertę Schody Gaździcki na schody wrocław
 

Najczęściej popełniane błędy
Nasza oferta